Kostka brukowa – pomysł na piękny podjazd

Szukasz pomysłu na nawierzchnię podjazdu i ogrodowych alejek? Chciałbyś zamienić stare płytki chodnikowe na coś bardziej nowoczesnego i z klasą? Przyjrzyj się ofercie producentów kostki brukowej - ten hit ostatnich lat nadal jest najbardziej popularnym materiałem budowlanych służącym do wykonywania trwałych i estetycznych nawierzchni drogowych.

Czasy kiedy jedyną dostępną kostką brukową były zwykłe kwadratowe bloczki betonu barwione na czerwono i w naturalnym, szarym odcieniu, dawno już minęły. Teraz, bogactwo form i wzorów kostki brukowej jest praktycznie nieograniczone. W porównaniu do kostek z innych materiałów, kostka brukowa zachowuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny - innymi słowy mówiąc, możemy mieć trwałą nawierzchnię za stosunkowo nie duże pieniądze –w przynajmniej w porównaniu do kostki granitowej czy innych materiałów z których wykonywana jest nawierzchnia.

Piękny podjazd dzięki kostce brukowej można uzyskać w bardzo prosty sposób - kostka brukowa ma dziesiątki wzorów i kolorów, które można łączyć w praktycznie dowolny sposób, dbając jedynie o dopasowanie kosek względem siebie. W efekcie istnieje możliwość zaprojektowania dowolnego wzoru czy mozaiki. Efekty, które da się stworzyć są naprawdę oszałamiające. Każdy producent kostki brukowej lub jej dystrybutor posiada do wzglądu galerie realizacji nawierzchni z kostki brukowej, które mogą służyć nam jako inspiracje.

Kostka brukowa - układanie Aby właściwie położyć kostkę brukową na podjeździe, a więc w miejscu narażonym na obciążenie ruchem samochodowym koniecznie zrobić trzeba projekt architektoniczny, który pozwoli obliczyć obciążenie i dobrać do niego jakość kostki i jej sposób układania. Dla pewności trwałości ułożenia kostki najwygodniej zlecić to zadanie fachowcom. Układanie kostki brukowej nie jest wprawdzie tanią usługą, ale lepiej nie ryzykować zniszczenia nawierzchni zbyt szybko.