Fadesa Prokom Polska sp. z o.o.

Firma deweloperska Fadesa Prokom Polska sp. z o.o. powstała na początku 2005 roku. Zgodnie z podpisanym wówczas aktem notarialnym partnerami w obrębie spółki zostali wówczas Prokom Investments S.A. oraz Fadesa Inmobiliaria S.A. 51% kapitału spółki należy do hiszpańskiej Fadesy.

Jej historia sięga lat osiemdziesiątych, kiedy to została utworzona w hiszpańskiej miejscowości La Coruna. Firma szybko osiągnęła zasięg ogólnonarodowy, a pod koniec lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła swoją pierwszą inwestycję zagraniczną. Tym samym zapoczątkowała też międzynarodową ekspansję.

Obecnie firma posiada dwadzieścia jeden oddziałów i ponad pięćdziesiąt punktów sprzedaży, między innymi w Portugalii, Francji, na Węgrzech i w Polsce. Podobnie jak inni międzynarodowi deweloperzy Warszawa to miasto, w którym firma zrealizowała swoją pierwszą inwestycję budowlaną w Polsce - osiedle "Ostoja Wilanów". Jedną z głównych zalet osiedla, od początku było jego elitarne położenia. Bliskość Pałacu w Wilanowie oraz królewskiego kompleksu parkowego, a także 10 minut do centrum stolicy, to od początku główne, choć zdecydowanie nie jedyne, atuty tej inwestycji. Jest to jak dotychczas jedna z największych inwestycji deweloperskich nie tyko w Warszawie, ale też w tej części Europy. Według szacunków, jej wartość wyniosła ponad miliard euro.

Strona internetowa: www.fadesaprokom.com