Budimex S.A. - Największy polski holding budowlany

Budimex S.A. jest największym istniejącym w Polsce holdingiem budowlanym. Na rynku istnieje od roku 1968. W jej skład wchodzi firma deweloperska Budimex Nieruchomości. Kapitał firmy szacuje się dziś na 320 mln zł. Działa ona w największych polskich miastach, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu.

Od momentu powstania, firma wybudowała już prawie 4 tys. mieszkań. Budimex Nieruchomości okazała się być drugą najczęściej rozpoznawaną firmą deweloperską wśród wszystkich firm działających w tym sektorze na rynku warszawskim. Badania przeprowadzili Nowy Adres i Millward Brown SMG/KRC, a opublikowane zostały one w raporcie noszącym tytuł "Polski rynek mieszkaniowy 2007".

Firma podejmuje się przede wszystkim projektów polegających na realizacji dużych inwestycji mieszkaniowych. Co ciekawe, zgodnie z polityka firmy, wybudowane przez nią osiedla mają być takie, by mogły służyć nie tylko ich pojedynczym mieszkańcom, ale też całym społecznościom lokalnym. Swoją wysoka pozycję na rynku zawdzięcza ona niewątpliwie też dużej dbałości o jakość wykonania inwestycji i najwyższy poziom projektów architektonicznych.

Strona internetowa: www.budimex.com.pl